Net als vorige week tegen AZ zorgde Carlo de Reuver laat in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht voor de verdiende gelijkmaker. Deze keer maakte hij de 2-2, waar Excelsior het duel tegen FC Utrecht leek te gaan verliezen. En zo bleven de Kralingers op eigen veld ongeslagen.

Het leek een kopie van vorige week. Ook nu stond een glunderende Carlo de Reuver na afloop van de wedstrijd de media te woord nadat hij in de slotfase van het duel had gescoord. ,,Ik leef voor doelpunten”, zei hij nog maar eens. ,,Ik haalde uit en hoopte dat hij erin zou gaan. Heerlijk dat we op deze manier alsnog een punt pakten.”
Excelsior begon in de vaste opstelling tegen FC Utrecht. Alleen Rick Kruijs ontbrak, hij herstelt momenteel van een longontsteking. In zijn plaats startte ook vandaag Toni Varela in de basisopstelling. Stadion Woudestein was dagen van tevoren al uitverkocht voor het treffen met de Club uit de Domstad.
Er waren in het begin wat mogelijkheden voor beide teams, maar pas na 22 minuten was er een goed uitgespeelde aanval van Excelsior die meteen een treffer opleverde. Jeff Stans gaf een prachtige steekbal op Luigi Bruins, die tegen de paal schoot. In de rebound stond Tom van Weert klaar om de 1-0 te maken.
In de fase na dit doelpunt speelde Excelsior goed, maar in de 33e minuut viel uit het niets de gelijkmaker. Een voorzet belandde op de borst van Mark van de Maarel en met enig fortuin belandde de bal in het doel, 1-1. ,,Een curieus doelpunt”, vond Marinus Dijkhuizen na afloop.
Ruud Boymans was daarna nog dichtbij de 1-2, evenals Rubio Rubin. Aan de andere kant was Van Weert opnieuw dreigend, maar halverwege het duel was het nog steeds 1-1. Gaandeweg de tweede helft moest Excelsior toezien dat zowel Luigi Bruins als Adil Auassar de strijd moesten staken.
Daarvoor kregen de Kralingers wel mogelijkheden, maar het waren de gasten die het duel zes minuten voor tijd leken te beslissen. FC Utrecht kreeg een vrije trap en Christian Kum zorgde voor 1-2. ,,Knap dat mijn ploeg zich daarna toch weer wist op te richten”, vond Dijkhuizen, die Carlo de Reuver vijf minuten voor tijd in de ploeg bracht in plaats van Kevin van Diermen.
Het was uitgerekend De Reuver, die Excelsior vorige week ook al aan een punt hielp tegen AZ, die ook nu scoorde. Dijkhuizen: ,,Carlo heeft een neusje voor de goal en staat steeds op de goede plek. Dit gelijke spel is dikverdiend. Er had misschien meer ingezeten, maar nu waren we vooral heel blij dat we de 2-2 nog konden maken.”

excutr02

Doelpunten:
22. Van Weert 1-0
33. Van der Maarel 1-1
85. Kum 1-2
90. De Reuver 2-2

Scheidsrechter: Edwin van der Graaf
Gele kaarten: Van Diermen, Kuipers (Excelsior)
Toeschouwers: 3600

Opstelling Excelsior: Gino Coutinho; Khalid Karami, Sander Fischer, Kevin van Diermen (85. Carlo de Reuver), Bas Kuipers; Luigi Bruins (63. Kevin Vermeulen), Toni Varela, Adil Auassar (80. Ninos Gouriye); Jordan Botaka, Tom van Weert, Jeff Stans.

Wedstrijdsponsor: Mideko Shipping BV en SSP
Balsponsor: Hoveniersbedrijf RA van der Lee en Toyota Van Leeuwen

Meer Nieuws

Algemeen

Kantoor Excelsior vrijdag einde van de middag gesloten

do 16 april 2026

Jeugd

KEPA JEUGDSPELERS VAN DE MAAND - maart

di 14 april 2026

Jeugd

Excelsior O15 met een ruime overwinning op Alexandria '66

di 14 april 2026

Blijf op de hoogte

van al het nieuws rondom Excelsior.

Aanmelden

Aanschaffen

Vriendenloterij EredivisieESPNVriendenloterij