Excelsior heeft het eerste duel in de oefencampagne met 2-4 gewonnen van SV ARC, dat in wel heel bekende shirts speelde. Michiel Hemmen was twee keer trefzeker op het terrein in Alphen aan den Rijn. De andere Rotterdamse doelpunten kwamen van Jurgen Mattheij en Nigel Hasselbaink.
Wedstrijdverloop
Eersteklasser ARC kwam al vroeg in de wedstrijd op een 1-0 voorsprong door een doelpunt van Daan van Leeuwen. Michiel Hemmen zorgde daarna namens Excelsior voor de gelijkmaker en nog voor rust kopte Jurgen Mattheij de 1-2 binnen. Begin tweede helft maakte Hemmen zijn tweede doelpunt van de middag, maar meteen erna was ook Van Leeuwen namens ARC voor de tweede keer trefzeker, 2-3. Nigel Hasselbaink bepaalde de eindstand met een fraai doelpunt op 2-4.
Negentig minuten
Hoofdtrainer Mitchell van der Gaag had voor dit oefenduel zeventien spelers tot zijn beschikking. Alessandro Damen, Jeffry Fortes en Carlo de Reuver ontbraken vanwege blessures, terwijl doelman Tom Muyters uit voorzorg aan de kant bleef. Leeroy Owusu was ziek. Sommige jongens kwamen tegen ARC daarom meteen negentig minuten in actie. ,,Natuurlijk was ik vorige week liever meteen met 26 spelers begonnen, maar de situatie is nu eenmaal zoals hij is’’, stelde Van der Gaag na de wedstrijd.
Goede en slechte dingen
,,Het is duidelijk dat er spelers bij moeten komen. Aan de andere kant word je hier wel creatief van. Ik heb vandaag goede en slechte dingen gezien en dat is prima, want daar spelen we dit soort wedstrijden voor. Het is positief dat drie jeugdspelers hun debuut hebben gemaakt, dat we hebben gewonnen en dat we iedereen heel hebben kunnen houden. Ook heeft deze wedstrijd duidelijk gemaakt dat we als team nog heel hard moeten werken en stappen moeten maken.’’
Leerzame middag
Ontevreden was hij over de tegendoelpunten: ,,Onnodig, dat heeft met concentratie te maken. In het geheel lag het tempo te laag, zeker in de eerste helft. Ook was de passing toen matig. Daar telt geen excuus voor, dat moet gewoon beter. Voor ons als staf was dit een wedstrijd waarbij wij vooral wilden observeren om te zien hoe het team dingen oplost. Kijken en zien wie de leiding neemt. Het was een leerzame middag. Morgen hebben we een verdiende vrije dag en dan gaan we maandag weer verder.’’
Opstelling Excelsior: Filip Kurto (46. Mike Havekotte); Khalid Karami (46. Elso Brito), Henrico Drost, Jurgen Mattheij, Bas Kuipers; Luigi Bruins (60. Dogucan Haspolat), Ryan Koolwijk, Kevin Vermeulen (73. Andre Bolivar); Stanley Elbers (73. Kevin van la Parra), Michiel Hemmen (60. Cedric Badjeck), Nigel Hasselbaink.