Excelsior Rotterdam heeft de oefenwedstrijd in het stadion van FC Ferreiras in Albufeira tegen Ajax met 3-1 gewonnen. Het duel werd gespeeld als afsluiting van het trainingskamp van de ploeg van Mitchell van der Gaag in Portugal.
Treffer
Met Warner Hahn onder de lat en Milan Massop als vervanger van Henrico Drost begon Excelsior verder in de bekende opstelling van voor de winterstop aan dit oefenduel. Na elf minuten spelen leverde de eerste kans voor Excelsior Rotterdam meteen een treffer op. Nigel Hasselbaink kopte op aangeven van Kevin Vermeulen de 0-1 binnen. De Rotterdammers gaven nauwelijks iets weg. Ajax had wel het meeste balbezit, maar kon nauwelijks gevaarlijk worden.
Geweldig doelpunt
Het duurde dan ook tot de 39e minuut voordat de Amsterdammers hun eerste echte kans kregen. Mateo Cassierra schoot de bal echter voorlangs het doel van Warner Hahn. Twintig minuten voor tijd werd het alsnog 1-1. Mitchell Dijks kopte uit een vrije trap de gelijkmaker binnen. Excelsior Rotterdam trok de wedstrijd in het laatste kwart alsnog naar zich toe. Eerst schoot invaller Anouar Hadouir van zo’n 45 meter de 2-1 binnen. Een geweldig doelpunt van de middenvelder, die kort daarna tevens de corner nam waaruit Jurgen Mattheij de beslissende 3-1 langs doelman Tim Krul kopte.
Zware trainingsweek
Een prima resultaat van Excelsior Rotterdam na een zwarte trainingsweek. De ploeg vliegt vanavond terug naar Rotterdam. Volgende week zaterdag hervat Excelsior Rotterdam de competitie met de uitwedstrijd tegen PSV in Eindhoven. (Bus) kaarten voor deze wedstrijd zijn te koop via Excelsior Tickets.
Foto’s: Pro Shots / Erwin Spek