Excelsior geeft organisatie verder vorm en bindt Fischer en Bruins

25 mei 2021

Sander Fischer en Luigi Bruins blijven actief voor Excelsior Rotterdam. De twee oud-spelers die recentelijk hun afscheid aankondigden als profvoetballers, zetten hun eerste stappen buiten het voetbalveld bij de club waar ze als jeugd- en eerste elftalspeler actief waren. ,,Zij hebben allebei een lang verleden als voetballer bij onze club en zijn al jaren herkenbare gezichten binnen Excelsior Rotterdam’’, legt algemeen directeur Daan Bovenberg uit.

Boegbeelden van onze club
Bovenberg: ,,Sander en Luigi liggen goed bij zowel onze supporters als sponsoren maar belangrijker nog: ze zijn enorm gedreven om zich buiten het veld verder te ontwikkelen. Het zijn jongens die ook al langer en nadrukkelijker bezig zijn met hun leven na het voetbal. Wij willen ons als club ontwikkelen, maar geloven ook heel erg in ons eigen DNA. Oud-spelers spelen daarin een belangrijke rol als boegbeelden van onze club. Zij geven gezicht aan onze identiteit. Wij zijn dan ook heel blij dat Sander en Luigi aan Excelsior Rotterdam verbonden blijven.’’

Ontwikkelen en winnend team
,,Ook aan de niet-voetbal kant is het formeren van een winnend team essentieel. Om de volgende stap te zetten, speelt de ontwikkeling van de organisatie een cruciale rol in onze toekomstplannen. Wij zijn niet alleen een club waar spelers zich binnen het veld kunnen ontwikkelen, maar ook daarbuiten. Iedereen met de drijfveer om zich verder te ontwikkelen, is op zijn plek bij Excelsior en dat geldt ook zeker voor Luigi en Sander. Binnen de kaders van de huidige organisatie en teams willen wij hen graag de kans geven bij de start van hun nieuwe carrière.’’

Voetbaltechnisch
Voor Luigi Bruins ligt zijn toekomst vooral op voetbaltechnisch gebied. Bruins is al actief als trainer binnen de jeugdopleiding van Excelsior Rotterdam. Hij is momenteel samen met Ronald van der Helm trainer/coach van Excelsior onder 16. ,,Luigi heeft ambities op het trainersvlak en in de scouting en wil verder ontdekken waar zijn mogelijkheden liggen. Om de volgende stap te zetten gaat hij daarom komend jaar zijn UEFA-A trainersdiploma halen. Tijdens zijn carrière is Luigi ook een echte ambassadeur geweest van onze maatschappelijke stichting. Komend jaar gaat hij acht uur per week meedraaien bij Excelsior4All. Dat alles past binnen onze visie dat we met de verschillende entiteiten qua kernwaarden, uitstraling, gedrag en kwaliteit nog meer als één naar buiten willen treden.’’

Ervaringen delen
Luigi Bruins: ,,Ik heb sinds mijn debuut in 2004 veel ervaring opgedaan als speler, heb als speler van alles meegemaakt. Mijn ervaringen wil ik waarde geven met mijn nieuwe functies om zo de club omhoog te helpen. Als trainer kan ik dat doen met jeugdspelers, maar ook bij verschillende projecten van Excelsior4All. Ik ga met verschillende takken van de foundation meelopen. Om een bijdrage te leveren aan Excelsior4All, maar ook om mezelf verder te ontwikkelen. Ik vind het ook interessant om op technisch gebied mee te kijken. Ik ben benieuwd hoe de nieuwe technisch directeur te werk gaat en wat er allemaal bij komt kijken. Ik kan hem wellicht weer helpen met mijn blik op zaken. Zo hoop ik dat de club en ik elkaar overal in kunnen ondersteunen.’’

Commerciële afdeling
Waar Luigi met name aan de voetbalkant actief zal blijven, maakt Fischer de overstap naar de commerciële afdeling. ,,Ook Sander is al jaren een herkenbaar gezicht binnen Excelsior’’, zegt Daan Bovenberg over Fischer. ,,De afgelopen twee jaar heeft hij, toen nog in combinatie met zijn voetbalcarrière, op dit gebied al een aantal stappen gezet. Hij is erg gedreven om zich op dit gebied verder te ontwikkelen. Vanaf nu zal hij dat op fulltime basis komen doen. Met de veranderingen van mijn eigen rol worden bovendien een aantal verantwoordelijkheden binnen het commerciële team anders ingevuld. Wij denken dat Sander met zijn achtergrond, profiel en enthousiasme een goede aanvulling is op het team.’’

Van waarde zijn voor de club
Sander Fischer: ,,Ik ben trots dat ik zo lang heb mogen voetballen, waaronder natuurlijk een groot aantal jaren voor Excelsior. Ik ben blij dat ik nu op een andere manier bij de club betrokken blijf. Graag wil ik mijn steentje bijdragen om de club verder te ontwikkelen. Meehelpen aan een mooie toekomst voor Excelsior. Daarnaast wil ik ook mezelf ontwikkelen. Mijn interesses liggen bij het bedrijfsleven en op commercieel gebied. Ik vind het mooi dat ik in deze functie bij Excelsior mijn eerste stappen kan gaan zetten, nadat ik de afgelopen seizoenen al heb meegelopen op de commerciële afdeling. Ik heb er alle vertrouwen en vooral heel veel zin in om Excelsior op dit gebied verder te helpen. Om zo ook buiten het veld van waarde kunnen zijn voor deze club.’’

Meer Nieuws

za 24 juli 2021

Excelsior sluit trainingskamp af met 2-2 tegen Jong FC Utrecht

Excelsior Rotterdam heeft het jaarlijkse trainingskamp in Delden op de terugweg afgesloten met een 2-2 gelijkspel…

Lees meer

do 22 juli 2021

Samen terug naar de Mannenhoek: Richard Pattinama (58)

Ook de Mannenhoek keert komend seizoen terug in ons stadion. Richard Pattinama (58) is een van…

Lees meer

Blijf op de hoogte

van al het nieuws rondom Excelsior.

Aanmelden

Aanschaffen

Keuken Kampioen Divisie ESPN

Aankomende wedstrijden

Excelsior vs
TOP Oss

Keuken Kampioen Divisie

Vrijdag 6 augustus, 2021

20:00, Van Donge en De Roo stadion

Beperkt publiek

Roda JC vs
Excelsior

Keuken Kampioen Divisie

Vrijdag 13 augustus, 2021

20:00, Parkstad Limburg Stadion

Beperkt publiek

Excelsior vs
FC Volendam

Keuken Kampioen Divisie

Vrijdag 20 augustus, 2021

20:00, Van Donge en De Roo stadion

Beperkt publiek

Aankomende wedstrijden

Excelsior vs
TOP Oss

Keuken Kampioen Divisie

Vrijdag 6 augustus, 2021

20:00, Van Donge en De Roo stadion

Beperkt publiek

Roda JC vs
Excelsior

Keuken Kampioen Divisie

Vrijdag 13 augustus, 2021

20:00, Parkstad Limburg Stadion

Beperkt publiek

Excelsior vs
FC Volendam

Keuken Kampioen Divisie

Vrijdag 20 augustus, 2021

20:00, Van Donge en De Roo stadion

Beperkt publiek

Aankomende wedstrijden

Excelsior vs
TOP Oss

Keuken Kampioen Divisie

Vrijdag 6 augustus, 2021

20:00, Van Donge en De Roo stadion

Beperkt publiek

Roda JC vs
Excelsior

Keuken Kampioen Divisie

Vrijdag 13 augustus, 2021

20:00, Parkstad Limburg Stadion

Beperkt publiek

Excelsior vs
FC Volendam

Keuken Kampioen Divisie

Vrijdag 20 augustus, 2021

20:00, Van Donge en De Roo stadion

Beperkt publiek

Aankomende wedstrijden

Excelsior vs
TOP Oss

Keuken Kampioen Divisie

Vrijdag 6 augustus, 2021

20:00, Van Donge en De Roo stadion

Beperkt publiek

Roda JC vs
Excelsior

Keuken Kampioen Divisie

Vrijdag 13 augustus, 2021

20:00, Parkstad Limburg Stadion

Beperkt publiek

Excelsior vs
FC Volendam

Keuken Kampioen Divisie

Vrijdag 20 augustus, 2021

20:00, Van Donge en De Roo stadion

Beperkt publiek