Excelsior bindt talentvolle middenvelder Adrian Fein

24 augustus 2022

Excelsior Rotterdam heeft Adrian Fein voor twee seizoenen vastgelegd met een optie voor nog een jaar. De 23-jarige middenvelder is afkomstig van FC Bayern München en was afgelopen week een paar dagen op proef in Kralingen. Dat beviel van beide kanten zo goed dat de Duitse Fein nu definitief aansluit bij Excelsior Rotterdam.

Zeer verheugd
Technisch manager Niels van Duinen is zeer verheugd met de komst van Adrian Fein: ,,Hij was een van de veelbelovende spelers bij Bayern München. Adrian is een intelligente voetballer, een controlerende middenvelder die het spel goed kan lezen en ondanks zijn jonge leeftijd zijn ervaring kan delen in onze groep. Na het eerste gesprek met hem merkten we dat hij een enorme drive heeft om zich na een minder seizoen weer te tonen aan de clubs in Europa. Dat wil hij, ondanks veel interesse vanuit het buitenland, graag doen bij Excelsior. Hij gelooft in het plan dat wij voor ogen hebben. Nadat we overeenstemming hadden bereikt met Bayern hebben we Adrian voor twee jaar kunnen vastleggen met een optie voor nog een seizoen.’’

Goed gevoel
,,Ik heb vorige week een paar keer meegetraind en de wedstrijd tegen Union Sint-Gillis gespeeld’’, stelt de in München geboren Adrian Fein. ,,Dat was heel goed voor mij om een gevoel te krijgen bij de club en de stad. Ik voelde me meteen welkom en thuis en daarom was de keuze vervolgens snel gemaakt. Het was ook fijn om naast de club ook de stad even te kunnen zien en ervaren, want als je ergens definitief naartoe komt, is het fijn als je een goed gevoel hebt. In Rotterdam en bij Excelsior is dat zeker het geval.’’

Overtuigd
Op voetbalgebied was Fein er sowieso snel van overtuigd dat Excelsior voor hem de juiste keuze was: ,,De manier waarop de trainer en het team willen voetballen, past perfect bij mij. Excelsior heeft een jong team, maar de jongens zijn allemaal heel ambitieus. Ze zijn met een jong team niet voor niets gepromoveerd naar de Eredivisie. Ook in de eerste twee wedstrijden van dit seizoen hebben zij laten zien over voldoende kwaliteiten te beschikken. Mijn gevoel bij de club en de groep is heel goed en daarom wil ik niets liever dan aansluiten om samen onze doelen te bereiken.’’

Voetballen
Fein is afkomstig van Bayern München, waar hij sinds zijn achtste voetbalde. Tussendoor werd hij vijf keer verhuurd, onder meer in het seizoen 2020-2021 aan PSV. ,,Daar heb ik toen helaas niet veel wedstrijden gespeeld, maar de Eredivisie beviel me wel erg goed. Toen ik hoorde van de interesse van Excelsior was ik daarom direct enthousiast. Ik heb een goed gesprek gehad met de technisch manager en de hoofdtrainer en hun verhaal sprak mij enorm aan. In Nederland gaat het echt om voetballen en jonge spelers inpassen in een team. Ik ben een voetballende middenvelder en als ik zie hoe Excelsior wil opbouwen en spelen, past dat heel goed bij mij.’’

PSV
Uiteraard heeft Fein de seizoenstart van zijn nieuwe ploeggenoten gevolgd: ,,Wat ik heb gezien en ervaren is dat het een hechte groep is en dat is heel belangrijk. Zeker als je net bent gepromoveerd en nieuw bent in de Eredivisie. Bovendien is iedereen zeer gemotiveerd. De wedstrijd van zondag tegen PSV is natuurlijk bijzonder voor mij omdat ik daar een jaar heb gespeeld. Ik ken nog wel wat jongens uit die tijd. PSV is een lastige tegenstander, maar wij moeten niet bang zijn en in onszelf geloven. Als speler moet je dit soort wedstrijden willen spelen en met dit team van Excelsior is alles mogelijk. Ik kijk in elk geval erg naar die wedstrijd uit.’’

Meer Nieuws

di 26 september 2023

Samen rijden met andere supporters naar uit- en thuiswedstrijden

Samen rijden met andere supporters naar uit- en thuiswedstrijden van Excelsior Rotterdam! Excelsior Rotterdam heeft als…

Lees meer

ma 25 september 2023

Excelsior onder 12 wint met 5-0 van SC Feyenoord

Onze jeugdteams kwamen dit weekend allemaal in actie. Hieronder een overzicht van de gespeelde wedstrijden. Excelsior…

Lees meer

Blijf op de hoogte

van al het nieuws rondom Excelsior.

Aanmelden

Aanschaffen

Eredevisie ESPN Vriendenloterij

Aankomende wedstrijden

Excelsior vs
Sparta Rotterdam

Eredivisie

Zondag 1 oktober, 2023

14:30, Van Donge & De Roo Stadion

Tickets

Vitesse vs
Excelsior

Eredivisie

Zaterdag 7 oktober, 2023

21:00, GelreDome

Tickets

Excelsior vs
PEC Zwolle

Eredivisie

Zondag 22 oktober, 2023

14:30, Van Donge & De Roo Stadion

Tickets

Aankomende wedstrijden

Excelsior vs
Sparta Rotterdam

Eredivisie

Zondag 1 oktober, 2023

14:30, Van Donge & De Roo Stadion

Tickets

Vitesse vs
Excelsior

Eredivisie

Zaterdag 7 oktober, 2023

21:00, GelreDome

Tickets

Excelsior vs
PEC Zwolle

Eredivisie

Zondag 22 oktober, 2023

14:30, Van Donge & De Roo Stadion

Tickets

Aankomende wedstrijden

Excelsior vs
Sparta Rotterdam

Eredivisie

Zondag 1 oktober, 2023

14:30, Van Donge & De Roo Stadion

Tickets

Vitesse vs
Excelsior

Eredivisie

Zaterdag 7 oktober, 2023

21:00, GelreDome

Tickets

Excelsior vs
PEC Zwolle

Eredivisie

Zondag 22 oktober, 2023

14:30, Van Donge & De Roo Stadion

Tickets

Aankomende wedstrijden

Excelsior vs
Sparta Rotterdam

Eredivisie

Zondag 1 oktober, 2023

14:30, Van Donge & De Roo Stadion

Tickets

Vitesse vs
Excelsior

Eredivisie

Zaterdag 7 oktober, 2023

21:00, GelreDome

Tickets

Excelsior vs
PEC Zwolle

Eredivisie

Zondag 22 oktober, 2023

14:30, Van Donge & De Roo Stadion

Tickets