‘Iedereen binnen de club gelooft in de toekomst van het vrouwenvoetbal’

23 november 2022

De vrouwen van Excelsior Rotterdam zijn bezig aan hun zesde seizoen in de Azerion Vrouwen Eredivisie. Maar dit gebeurt dit seizoen voor het eerst in de geschiedenis van de club volledig geïntegreerd binnen Excelsior Rotterdam. Hoofd vrouwenvoetbal Nicole Deurholt neemt ons mee in een verhaal over strategische keuzes, ontwikkelingen in het vrouwenvoetbal en gelijke kansen.

,,De integratie van de aparte Stichting Excelsior Rotterdam Vrouwen naar de BVO Excelsior is een belangrijke stap in de ontwikkeling die momenteel intern plaatsvindt’’, vertelt Nicole Deurholt, hoofd vrouwenvoetbal van Excelsior Rotterdam. ,,Excelsior is in vele opzichten een platform voor ontwikkeling en gelijke kansen. Dat geldt niet alleen voor onze mannen en jongens, maar ook zeker voor onze vrouwen en meiden. De integratie van onze vrouwentak biedt ons de kans onze organisatie nog beter vorm te geven, het draagvlak binnen de gehele club te vergroten en talentvolle mensen nieuwe kansen te bieden.’’

Zoals we in de geschiedenis vaker de eerste waren, maakten we ook als eerste club uit Rotterdam deel uit van de Eredivisie Vrouwen. ,,Vooroplopen, staan voor gelijke kansen en bijdragen aan de ontwikkeling van vrouwen- en meidenvoetbal, zowel nationaal als internationaal, is waar we voor staan. Als club staan we met een groot sociaal hart midden in de maatschappij. De eerste successen zijn een feit, maar we willen meer’’, aldus Deurholt.

,,De ontwikkeling van het vrouwenvoetbal gaat momenteel in een rap tempo’’, vult zij aan. ,,Op alle fronten vinden bewegingen plaats die het vrouwenvoetbal naar een hoger niveau zullen tillen.” Zo is de KNVB bezig om de vrouwen over te hevelen van de amateurtak naar de proftak en zijn de eerste stappen op dat gebied inmiddels gezet. Onderdeel van deze professionaliseringsslag is de invoering dit seizoen van licentie-eisen. Verder wordt de competitie uitgebreid met twee clubs van negen naar elf clubs. Het streven is om de Eredivisie Vrouwen in de komende jaren naar maximaal twaalf clubs uit te breiden, zodat de kwaliteit van de competitie gewaarborgd kan blijven. Er blijft na komend seizoen dus één plekje over en daar is door het hele land interesse in. ,,Je merkt dat alle clubs inzien dat ook vrouwenvoetbal onderdeel is van het huidige voetballandschap’’, gaat Deurholt verder. ,,Het afgelopen EK in Engeland heeft laten zien dat het vrouwenvoetbal een enorme aantrekkingskracht heeft, onder meer door het Wembley stadion te vullen met 87.000 toeschouwers voor de finale tussen Engeland en Duitsland. De finale werd daarnaast door miljoenen Nederlanders bekeken.’’

Ook commercieel gezien vindt een interessante groei plaats met grote merken als Nike, Adidas, LEGO en Pandora, die hun naam aan het afgelopen EK hadden verbonden. ,,Die commerciële groei is enorm belangrijk’’, aldus Deurholt. ,,De selectie van de Oranjeleeuwinnen bestond bijna voor de helft uit speelsters die actief zijn in de Eredivisie Vrouwen. Het is dus zaak om de competitie sterker te maken, zodat deze meiden zich blijven ontwikkelen om mee te doen op internationaal niveau. Ons streven als Excelsior is om hier een prominente rol in te gaan spelen. Om dit te realiseren is commerciële groei essentieel en ongelooflijk interessant voor bedrijven die een bijdrage willen leveren aan de ontwikkeling van vrouwen en vrouwenvoetbal. Als bedrijf heb je nu de mogelijkheid om relatief goedkoop aan te haken bij de snelst groeiende sport van Nederland en kan je aan de basis staan van een nieuw zakelijk (vrouwen) netwerk vol gelijkgestemden. Daarnaast laat het investeren in vrouwenvoetbal ook zien dat je staat voor gelijke kansen en emancipatie.’’

Deurholt: ,,Om ons achterland te vergroten en een nieuwe doelgroep te bereiken zijn we begin dit seizoen een samenwerking gestart met DCV. De Krimpenerwaard en de omgeving daaromheen is bij uitstek een gebied dat voor ons als club interessant is. Daar willen we zichtbaarheid en bereik creëren. Op dit moment merken we dat het voor veel mensen nog een drempel is om naar ons stadion te komen voor een wedstrijd in de Eredivisie Vrouwen. Door een deel van onze wedstrijden bij DCV te gaan spelen, komen wij als het ware naar de mensen toe. Dit is goed voor de binding en betrokkenheid van onze club in de omgeving en voor DCV een prachtige manier om ook hun ambities op het gebied van vrouwenvoetbal verder vorm te geven.’’

Inmiddels heeft ook de Excelsior Business Club kennis gemaakt met de Excelsior Vrouwen tijdens het jaarlijkse Footgolf event bij Seve. Het enthousiasme spatte er aan beide kanten vanaf en daardoor waren de eerste wedstrijd- en balsponsors binnen no-time een feit. ,,Dit is een perfect voorbeeld waarbij je ziet dat zichtbaarheid van de Excelsior Vrouwen een enorm belangrijke rol speelt om samen nieuwe doelen te bereiken. Het is supertof ook om het enthousiasme terug te zien onder zowel de speelsters en staf als onder de leden van de businessclub. Op zondag 4 december organiseren we voorafgaand aan onze thuiswedstrijd onze eerste partnerbijeenkomst voor huidige sponsoren en potentiële nieuwe partners waarbij het thema ‘samen ontwikkelen’ centraal zal staan. Iedereen is van harte welkom om te komen.”

Op sportief gebied is er ook een stap gezet ten opzichte van voorgaande seizoenen. ,,Ondanks dat we de laagste begroting hebben, draaien we momenteel netjes mee in de middenmoot van de Eredivisie. We hebben een jonge selectie waarbij het voor de meeste meiden hun eerste seizoen op het hoogste niveau is. Mede hierdoor merk je dat de resultaten nogal uiteenlopen maar daar raken we niet van in de war. Sinds dit seizoen is er ook krachttraining opgenomen in het programma van de meiden onder leiding van Dick van Stralen, de krachttrainer van de jeugdopleiding. De meiden zullen dit seizoen ook op fysiek vlak een stap maken en dat zal zich de komende periode gaan uitbetalen.”

,,Iedereen binnen de club gelooft in de toekomst van het vrouwenvoetbal, maar we hebben ook echt de hele Excelsiorfamilie nodig om hier een succes van te maken. Wat dat betreft is dit een prachtig voorbeeld waarin we laten zien dat al onze entiteiten elkaar versterken door met elkaar samen te werken. Van Foundation tot Events, alle labels van Excelsior Rotterdam zetten zich maximaal in om de vrouwen naar een volgend niveau te tillen”, besluit Deurholt.

Wil jij erbij zijn bij onze partnerbijeenkomst op zondag 4 december? Stuur dan een mailtje naar nicole.deurholt@excelsiorrotterdam.nl.

Meer Nieuws

ma 19 februari 2024

Oud-Excelsior-speler Jan Sørensen overleden

Ons bereikte het bericht dat onze oud-speler Jan Sørensen is overleden. De Deen speelde in het…

Lees meer

ma 19 februari 2024

Excelsior onder 14 door in beker na overwinning op FC Dordrecht

Een overzicht van de verrichtingen van onze jeugdteams in het afgelopen weekend. Excelsior onder 12 wint…

Lees meer

Blijf op de hoogte

van al het nieuws rondom Excelsior.

Aanmelden

Aanschaffen

Eredevisie ESPN Vriendenloterij

Aankomende wedstrijden

Excelsior vs
Vitesse

Eredivisie

Zondag 25 februari, 2024

12:15, Van Donge & De Roo Stadion

Tickets

Fortuna Sittard vs
Excelsior

Eredivisie

Zondag 3 maart, 2024

16:45, Fortuna Sittard Stadion

Tickets

AZ vs
Excelsior

Eredivisie

Zondag 10 maart, 2024

12:15, AFAS Stadion

Tickets

Aankomende wedstrijden

Excelsior vs
Vitesse

Eredivisie

Zondag 25 februari, 2024

12:15, Van Donge & De Roo Stadion

Tickets

Fortuna Sittard vs
Excelsior

Eredivisie

Zondag 3 maart, 2024

16:45, Fortuna Sittard Stadion

Tickets

AZ vs
Excelsior

Eredivisie

Zondag 10 maart, 2024

12:15, AFAS Stadion

Tickets

Aankomende wedstrijden

Excelsior vs
Vitesse

Eredivisie

Zondag 25 februari, 2024

12:15, Van Donge & De Roo Stadion

Tickets

Fortuna Sittard vs
Excelsior

Eredivisie

Zondag 3 maart, 2024

16:45, Fortuna Sittard Stadion

Tickets

AZ vs
Excelsior

Eredivisie

Zondag 10 maart, 2024

12:15, AFAS Stadion

Tickets

Aankomende wedstrijden

Excelsior vs
Vitesse

Eredivisie

Zondag 25 februari, 2024

12:15, Van Donge & De Roo Stadion

Tickets

Fortuna Sittard vs
Excelsior

Eredivisie

Zondag 3 maart, 2024

16:45, Fortuna Sittard Stadion

Tickets

AZ vs
Excelsior

Eredivisie

Zondag 10 maart, 2024

12:15, AFAS Stadion

Tickets