Excelsior onder 14 wint met 5-2 van Alphense Boys

18 september 2023

Een overzicht van gespeelde wedstrijden van onze jeugdteams in het afgelopen weekend:

Excelsior onder 11 verliest met 5-7 van Sparta AV
De jongens van de U11 begonnen niet scherp aan de wedstrijd, waardoor zij veel kansen tegen kregen vanuit omschakelmomenten. In de rust was het daardoor 0-6. Onnodig, want Excelsior was de betere partij. Na een goede en duidelijke bespreking toonden de jongens mentaliteit en kwamen zij met aardig voetbal terug tot 5-7. Een zaterdag met veel goede momenten en een paar cruciale leermomenten.

Excelsior onder 12 wint 7-1 van Sportclub Excelsior MO14
De tegenstander was fysiek sterk voor de twee jaar jongere jongens van de U12. Binnen het aanvallen creëerde de ploeg veel mogelijkheden beginnend vanuit de eigen opbouw. Verdedigend stond de U12 goed, liet sportclub de laatste linie inspelen om daar vervolgens druk op de bal te geven. Achterin werden op een paar diepe ballen over de eigen verdediging na weinig weggegeven. Hier kwam wel het enige tegendoelpunt uit, doordat de ploeg te hoog stond op helft van de tegenstander. De jongens lieten goede dingen zien in de omschakeling en het principe om binnen 5 seconden de ballen terug te veroveren. Het spelbeeld was duidelijk en dus een verdiende overwinning voor de U12.

Excelsior onder 13 wint thuis met 5-2 van Feyenoord O13-2
Excelsior onder 13 begon sterk tegen Feyenoord en kwam op een snelle en terecht voorsprong. Daarna kreeg Feyenoord wat meer grip, maar na storen in de opbouw werd het 2-0. In de tweede helft speelden de Kralingers heel goed en zij liepen uit tot 5-0. De laatste 20 minuten waren minder. Er werd een domme penalty weggeven en een dekkingfout achterin leidde tot 5-2. Dit was ook de eindstand. Goede eerste 50 minuten van de jongens en één van de door het team zelf gemaakte teamdoel kunnen afvinken: winnen van een top 3 club in de competitie.

Excelsior onder 14 wint met 5-2 van Alphense Boys
De heren van Excelsior onder 14 waren constant in de aanval tegen Alphense Boys. Maar helaas was de ploeg in de laatste fase nog net te onnauwkeurig of ging de bal net naast of te zacht richting doel. Uiteindelijk scoorde U14 halverwege de eerste helft de 1-0 en 2-0. De tweede helft begon sterk en in de 50e minuut werd het 3-0. Kort hierna scoorde Alphense Boys uit het niets de 3-1 door een miscommunicatie. De boys denderden daarna door en maakten twee mooie doelpunten (5-1). Na een dekkingsfout wist Alphense Boys er nog 5-2 van te maken. Het was een wedstrijd met goed veldspel, dat in de tweede helft beter werd met meer diepte, beweging zonder bal en variatie in de aanvallen. De jongens baalden wel van de twee tegendoelpunten.

Excelsior onder 15 wint met 5-1 van Hollandia O15
Excelsior onder 15 kwam al na 6 minuten spelen op een 1-0 voorsprong en het leek een gemakkelijke middag te worden. Maar Hollandia stond goed gegroepeerd en had veel fysiek in de laatste linie, waardoor veel aanvallen strandden op hun twee sterkste verdedigers. Daar stond tegenover dat Excelsior bijna niks weggaf. In de tweede helft kwam Kaan erin, waardoor het aanspeelpunt terug was. Binnen 20 minuten legde hij er twee in en daarna liep Excelsior onder 15 verder uit naar een verdiende 5-1 overwinning.

Excelsior onder 16 verliest met 0-2 van FC Emmen
FC Emmen zette goed hoog druk in de eerste 10 minuten van het duel tegen Excelsior onder 16. De Kralingers wisten onder deze druk te blijven voetballen en creërden de nodige kansen. Helaas beloonden de jongens zichzelf niet. Halverwege was het nog 0-0. In de tweede helft een penalty voor FC Emmen, waardoor het 0-1 werd. Excelsior was nog een aantal keer gevaarlijk in de counter, maar uit een corner werd het 0-1. Kluspunt ligt voor de U16 in het benutten van kansen.

Excelsior onder 17 wint met 6-1 van Alexandria’66
Excelsior onder 17 had een wake up call nodig na wederom een corner tegen in de beginfase van het duel tegen Alexandria’66. Daarna had de ploeg totale controle over de wedstrijd. In de rust was het 3-1 en het duel eindigde in een 6-1 overwinning. De ploeg maakte fraaie goals en gaf geen kans meer weg.

Excelsior onder 18 speelt gelijk tegen Go Ahead Eagles
Tegen koploper Go Ahead Eagles wist Excelsior onder 18 uiteindelijk een 2-2 gelijkspel te halen. De Kralingers gaven geen kans weg en wisten er zelf twaalf te creëren. Onbegrijpelijk dus dat de uitslag 2-2 was. Teleurstelling bij de spelers, maar de staf was tevreden met name over het spel in de eerste helft.

Excelsior onder 21 speelt 3-3 tegen MVV
MVV kwam met een aantal jongens die een dag ervoor nog invielen bij het eerste elftal in de uitwedstrijd tegen FC Den Bosch. De weerstand was dus aardig, maar U21 speelde goed en kreeg genoeg kansen. Excelsior maakte drie goede goals, maar gaf er ook drie weg door fouten. Het duel eindigde daardoor in 3-3.

Meer Jeugd

ma 25 september 2023

Excelsior onder 12 wint met 5-0 van SC Feyenoord

Onze jeugdteams kwamen dit weekend allemaal in actie. Hieronder een overzicht van de gespeelde wedstrijden. Excelsior…

Lees meer

ma 18 september 2023

Excelsior onder 14 wint met 5-2 van Alphense Boys

Een overzicht van gespeelde wedstrijden van onze jeugdteams in het afgelopen weekend: Excelsior onder 11 verliest…

Lees meer

Blijf op de hoogte

van al het nieuws rondom Excelsior.

Aanmelden

Aanschaffen

Eredevisie ESPN Vriendenloterij

Aankomende wedstrijden

Vitesse vs
Excelsior

Eredivisie

Zaterdag 7 oktober, 2023

21:00, GelreDome

Tickets

Excelsior vs
PEC Zwolle

Eredivisie

Zondag 22 oktober, 2023

14:30, Van Donge & De Roo Stadion

Tickets

FC Volendam vs
Excelsior

Eredivisie

Zondag 29 oktober, 2023

14:30, Kras Stadion

Tickets

Aankomende wedstrijden

Vitesse vs
Excelsior

Eredivisie

Zaterdag 7 oktober, 2023

21:00, GelreDome

Tickets

Excelsior vs
PEC Zwolle

Eredivisie

Zondag 22 oktober, 2023

14:30, Van Donge & De Roo Stadion

Tickets

FC Volendam vs
Excelsior

Eredivisie

Zondag 29 oktober, 2023

14:30, Kras Stadion

Tickets

Aankomende wedstrijden

Vitesse vs
Excelsior

Eredivisie

Zaterdag 7 oktober, 2023

21:00, GelreDome

Tickets

Excelsior vs
PEC Zwolle

Eredivisie

Zondag 22 oktober, 2023

14:30, Van Donge & De Roo Stadion

Tickets

FC Volendam vs
Excelsior

Eredivisie

Zondag 29 oktober, 2023

14:30, Kras Stadion

Tickets

Aankomende wedstrijden

Vitesse vs
Excelsior

Eredivisie

Zaterdag 7 oktober, 2023

21:00, GelreDome

Tickets

Excelsior vs
PEC Zwolle

Eredivisie

Zondag 22 oktober, 2023

14:30, Van Donge & De Roo Stadion

Tickets

FC Volendam vs
Excelsior

Eredivisie

Zondag 29 oktober, 2023

14:30, Kras Stadion

Tickets