Veel mooie resultaten voor Excelsiorjeugd

4 september 2023

Voor verschillende jeugdteams stond afgelopen weekend de eerste competitiewedstrijd op het programma. Dat leverde een aantal mooie resultaten op.

Excelsior onder 13 verliest in laatste minuut van PSV
O13 speelde een hele sterke wedstrijd tegen PSV en verloor uiteindelijk in de laatste minuut nipt van PSV. De focus lag op samenwerken en risico durven nemen; foutjes maken kan en mag zolang je niet opgeeft, durft én alles samen doet. In de eerste 20 minuten was PSV veruit de bovenliggende partij. Excelsior stond in het midden van het veld niet goed, waardoor PSV makkelijk via de as kon opbouwen en omschakelen.
Na rust kregen de Kralingers met een vlak middenveld een overtalsituatie in de as, waardoor zij redelijk tot goed onder de druk van PSV konden uitspelen. Excelsior kwam zelfs met 1-0 voor, maar twee minuten later kwam PSV uit een prachtige vrije trap op 1-1. Het was uiteindelijk 2-2, maar vlak voor tijd gaf de scheidsrechter een corner, terwijl het een doeltrap leek. Deze werd door PSV binnengekopt en zodoende verloor Excelsior met 2-3. Het goede spel zorgde echter voor vertrouwen en de hoop dat de jongens zich de volgende keer kunnen belonen.

Excelsior onder 14 wint met 4-2 van VVV.
Voor de wedstrijd van Excelsior onder 14 werd een minuut stilte gehouden vanwege het overlijden van de broer van Sem. Excelsior begon het duel met goed drukzetten, kreeg kansen, maar drukte vervolgens niet goed af of behield niet goed genoeg overzicht. Toch kwamen de Kralingers op een verdiende 1-0 voorsprong. Via een voorzet vanaf de zijkant schoot Badr de bal in het doel. Daarna werd het onrustiger en was Excelsior slordig aan de bal. Ondanks dat er toch controle was, werd het in de laatste seconde voor rust 1-1.
Na rust begon Excelsior sterker, maar in de laatste fase bleef het onrustig. Door een verkeerde bal achterin, nam VVV de bal over en scoorden zij uit het niets de 1-2 uit een corner. De jongens lieten hun koppies niet hangen en scoorden snel de 2-2. Vervolgens was het weer eenrichtingsverkeer en 5 minuten voor tijd werd het 3-2 en vervolgens ook nog 4-2. Hoewel het veldspel beter moet, was de getoonde mentaliteit goed om een achterstand om te buigen.

Excelsior onder 15 wint van NAC Breda
In de eerste helft van de eerste competitiewedstrijd van Excelsior onder 15 tegen NAC Breda kwamen de Kralingers niet lekker in hun spel. NAC stond heel gegroepeerd, waardoor Excelsior veel moeite had om het gebruikelijke positiespel te spelen. De ruststand was 1-1 en voor de tweede helft werden wat wijzigingen doorgevoerd, waarna het beter ging lopen. Het positiespel was veel beter en er waren meer loopacties in de diepte. Dat resulteerde in veel kansen, maar de bal wilde er niet in, terwijl NAC gevaarlijk bleef in de counter. In de laatste minuut scoorde Excelsior alsnog de verlossende derde treffer en bleven de drie punten in Rotterdam. Al met al een zeer aantrekkelijke en leerzame start van de competitie voor de onder 15.

Excelsior onder 16 wint met 2-1 van Alphense Boys
Bij Excelsior onder 16 was in de eerste helft goed zichtbaar dat de nodige stappen zijn gezet in de omschakeling van aanval naar verdediging. Halverwege was het 1-1. Na rust konden de Kralingers uitlopen naar 4-1, maar verder dan 2-1 kwam Excelsior niet. De kwaliteit van de passing was in de tweede helft aanzienlijk beter dan voor rust. Wel had Excelsior nog veel moeite met de een-tegen-eenverdediging. Daar valt dus nog winst te behalen, maar de drie punten waren wel binnen.

Alle uitslagen van afgelopen weekend op een rij:

Meer Jeugd

ma 25 september 2023

Excelsior onder 12 wint met 5-0 van SC Feyenoord

Onze jeugdteams kwamen dit weekend allemaal in actie. Hieronder een overzicht van de gespeelde wedstrijden. Excelsior…

Lees meer

ma 18 september 2023

Excelsior onder 14 wint met 5-2 van Alphense Boys

Een overzicht van gespeelde wedstrijden van onze jeugdteams in het afgelopen weekend: Excelsior onder 11 verliest…

Lees meer

Blijf op de hoogte

van al het nieuws rondom Excelsior.

Aanmelden

Aanschaffen

Eredevisie ESPN Vriendenloterij

Aankomende wedstrijden

Vitesse vs
Excelsior

Eredivisie

Zaterdag 7 oktober, 2023

21:00, GelreDome

Tickets

Excelsior vs
PEC Zwolle

Eredivisie

Zondag 22 oktober, 2023

14:30, Van Donge & De Roo Stadion

Tickets

FC Volendam vs
Excelsior

Eredivisie

Zondag 29 oktober, 2023

14:30, Kras Stadion

Tickets

Aankomende wedstrijden

Vitesse vs
Excelsior

Eredivisie

Zaterdag 7 oktober, 2023

21:00, GelreDome

Tickets

Excelsior vs
PEC Zwolle

Eredivisie

Zondag 22 oktober, 2023

14:30, Van Donge & De Roo Stadion

Tickets

FC Volendam vs
Excelsior

Eredivisie

Zondag 29 oktober, 2023

14:30, Kras Stadion

Tickets

Aankomende wedstrijden

Vitesse vs
Excelsior

Eredivisie

Zaterdag 7 oktober, 2023

21:00, GelreDome

Tickets

Excelsior vs
PEC Zwolle

Eredivisie

Zondag 22 oktober, 2023

14:30, Van Donge & De Roo Stadion

Tickets

FC Volendam vs
Excelsior

Eredivisie

Zondag 29 oktober, 2023

14:30, Kras Stadion

Tickets

Aankomende wedstrijden

Vitesse vs
Excelsior

Eredivisie

Zaterdag 7 oktober, 2023

21:00, GelreDome

Tickets

Excelsior vs
PEC Zwolle

Eredivisie

Zondag 22 oktober, 2023

14:30, Van Donge & De Roo Stadion

Tickets

FC Volendam vs
Excelsior

Eredivisie

Zondag 29 oktober, 2023

14:30, Kras Stadion

Tickets