# | GS | P | +/- | |
---|---|---|---|---|
1. | FC Volendam | 31 | 67 | +36 |
2. | ADO Den Haag | 31 | 58 | +16 |
3. | Excelsior | 31 | 56 | +21 |
4. | FC Dordrecht | 31 | 56 | +14 |
5. | SC Cambuur | 31 | 55 | +18 |
6. | De Graafschap | 31 | 53 | +19 |
7. | Telstar | 31 | 47 | +14 |
8. | FC Emmen | 31 | 47 | +7 |
9. | FC Den Bosch | 31 | 46 | +8 |
Ondanks de 2-4 nederlaag kon Excelsior Rotterdam terugkijken op een mooie stadsderby. De Kralingers konden Feyenoord - volgens Dijkhuizen van een heel andere orde dan Ajax en AZ - heel behoorlijk partij kiezen. Tot tien minuten voor tijd mocht Excelsior zelfs hopen op een puntje.
Dat het puntje er niet kwam, was vooral de verdienste van Santiago Giménez. Hij was goed voor drie van de vier doelpunten van Feyenoord. Net op het moment dat Excelsior mocht hopen op een puntendeling, na de 2-3 van Lazaros Lamprou, was het de Mexicaan die de stadsderby definitief in het slot gooide door er 2-4 van te maken.
Giménez opende ook al snel in de wedstrijd de score namens Feyenoord. Waar Excelsior natuurlijk hoopte zo lang mogelijk de nul te kunnen houden, zette de Mexicaan al in de derde minuut de openingstreffer op het scorebord. In het eerste kwartier legde de club uit Rotterdam-Zuid rap combinatievoetbal op de mat, gesteund door het dankzij de regelval snelle kunstgrasveld. Feyenoord kreeg nog een aantal grote kansen, maar die werden niet verzilverd.
Excelsior werd dreigend dankzij Troy Parrott, maar zijn inzet ging ruim naast. Aan de andere kant voorkwam Stijn van Gassel een treffer van Mats Wieffer, raakte Quinten Timber de lat en bleef het ook voor Giménez aanvankelijk bij een treffer. Na het eerste kwartier kreeg Excelsior iets meer controle en viel zelfs al snel de gelijkmaker. Lazaros Lamprou stuurde Parrott weg en die kon de bal langs doelman Justin Bijlow in het doel werken, 1-1.
Gezien de kansenverhouding mocht Excelsior blij zijn met de ruststand. In de tweede helft kon Excelsior een paar keer gevaarlijk worden, maar een treffer leverde dit aanvankelijk niet op. Het was Feyenoord dat na een uur spelen op 1-2 kwam via Giménez. Niet lang daarna werd het 1-3 via Quinten Timber. Toch was het duel nog niet gespeeld. Lazaros Lamprou maakte op aangeven van Parrott de aansluitingstreffer, 2-3.
Zo leek het een spannende slotfase te worden, zeker omdat Marinus Dijkhuizen bereid was risico te nemen door vol aanvallend te wisselen. Nikolas Agrafiotis en Richie Omorowa kwamen in navolging van Redouan El Yaakoubi in de ploeg. Helaas vloog kort voordat zij het veld in kwamen de 2-4 erin, waardoor het duel gespeeld was. Zo verloor Excelsior van Feyenoord, maar konden de Kralingers toch met voldoening terugkijken op dit duel. Ervaring die de ploeg kan meenemen naar Waalwijk, waar RKC volgende week de tegenstander is.
3. Santiago Giménez 0-1
15. Troy Parrott 1-1
61. Santiago Giménez 1-2
66. Quinten Timber 1-3
73. Lazaros Lamprou 2-3
82. Santiago Giménez 2-4
Scheidsrechter: Serdar Gözübüyük
Gele kaarten: Fitz-Jim (Excelsior Rotterdam), Timber (Feyenoord)
Toeschouwers: 4.400
1. Stijn van Gassel (K)(A)
2. Siebe Horemans
5. Casper Widell
7. Lazaros Lamprou
8. Cisse Sandra
9. Troy Parrott
10. Kian Fitz-Jim
12. Arthur Zagré
14. Couhaib Driouech
16. Sven Nieuwpoort
33. Julian Baas
Wissels Excelsior Rotterdam:
58. Redouan Al Yaakoubi in plaats van Kian Fitz-Jim
83. Nikolas Agrafiotis in plaats van Sven Nieuwpoort
83. Richie Omorowa in plaats van Arthur Zagre
Keuken Kampioen Divisie
Vrijdag 28 maart, 2025
20:00, Van Donge & De Roo Stadion
Tickets
Keuken Kampioen Divisie
Vrijdag 4 april, 2025
20:00, Stadion De Geusselt
Tickets
Keuken Kampioen Divisie
Vrijdag 11 april, 2025
20:00, Van Donge & De Roo Stadion
Ticketsza 22 maart 2025
Na een vrij speelweekend in verband met de kwartfinales van de TOTO KNVB Beker gaat de…
Lees meerdo 20 maart 2025
De selectie van Excelsior Rotterdam heeft vandaag een oefenwedstrijd gespeeld op Varkenoord. Het oefenduel was een…
Lees meer