# | GS | P | +/- | |
---|---|---|---|---|
1. | FC Volendam | 31 | 67 | +36 |
2. | ADO Den Haag | 31 | 58 | +16 |
3. | Excelsior | 31 | 56 | +21 |
4. | FC Dordrecht | 31 | 56 | +14 |
5. | SC Cambuur | 31 | 55 | +18 |
6. | De Graafschap | 30 | 52 | +19 |
7. | Telstar | 31 | 47 | +14 |
8. | FC Emmen | 31 | 47 | +7 |
9. | FC Den Bosch | 31 | 46 | +8 |
In de blessuretijd van de thuiswedstrijd tegen AZ kreeg Excelsior Rotterdam wat de ploeg minimaal verdiende: de gelijkmaker. Eerder in het duel waren de Kralingers ondanks goed spel op achterstand gekomen, maar Cisse Sandra zorgde ervoor dat alsnog een punt werd gepakt in het uitverkochte Van Donge & De Roo Stadion.
Het duurde en duurde. VAR Serdar Gözübüyük nam uitgebreid de tijd om de gelijkmaker van Cisse Sandra te beoordelen. De Belg had zijn treffer toen overigens uitgebreid gevierd in de hoek tussen de Van Persie en Albers-tribune. Gelukkig volgde in het regenachtige Van Donge & De Roo Stadion geen extra koude douche, want de videoscheidsrechter gaf zijn zege aan het doelpunt, waarna de 1-1 definitief op het scorebord kon worden bijgezet.
Het was een meer dan verdiende gelijkmaker voor Excelsior. Feitelijk kwam AZ niet eens slecht weg met een punt, want het was Excelsior dat het de Alkmaarders zeer lastig maakte. Al voor rust werd er prima gevoetbald, maar kopkansen van Troy Parrott en Couhaib Driouech troffen geen doel. De gasten konden op slag voor rust gevaarlijk worden, maar Julian Baas wist met een sliding te voorkomen dat dit iets opleverde. Baas, die speelde op de plek van de geblesseerde Redouan El Yaakoubi, liet weer eens zien hoezeer hij is gegroeid en dat zijn uitverkiezing onlangs voor Jong Oranje zeer verdiend is.
Waar Excelsior de voorbije weken na rust nogal eens terugviel, bleven de Kralingers nu wel goed voetballen. Ook AZ dook een aantal keer dreigend op voor Stijn van Gassel, maar die had ook vanavond weer een aantal knappe reddingen. Zo hield hij Az’s topschutter Evangelos Pavlidis van scoren af. Vlak nadat ook Lazaros Lamprou geen doel wist te treffen met een kopbal, was het ineens 0-1 voor de gasten. Die viel uit een corner en werd gemaakt door Mayckel Lahdo. Het duurde overigens even voor de treffer vanuit Zeist werd goedgekeurd.
Excelsior raakte niet in de war. Marinus Dijkhuizen wisselende aanvallend en kreeg daarvoor de beloning in de dying seconds toen Nikolas Agrafiotis kon koppen, maar zijn inzet gekeerd zag worden. Gelukkig stond Cisse Sandra bij de tweede paal om de bal alsnog in het doel te schieten. Hoewel zij vervolgens dus even moesten wachten, werd de gelijkmaker goed gevierd door het uitzinnige publiek. Excelsior Rotterdam pakte een punt tegen AZ en dat was dikverdiend.
73. Mayckel Lahdo 0-1
92. Cisse Sandra 1-1
Scheidsrechter: Laurents Gerrets
Gele kaarten: Lamprou, Baas (Excelsior Rotterdam), De Wit (AZ)
1. Stijn van Gassel (K)(A)
2. Siebe Horemans
5. Casper Widell
7. Lazaros Lamprou
8. Cisse Sandra
9. Troy Parrott
10. Kian Fitz-Jim
12. Arthur Zagré
14. Couhaib Driouech
16. Sven Nieuwpoort
33. Julian Baas
Wissels Excelsior Rotterdam:
78. Derensili Sanches Fernandes in plaats van Lazaros Lamprou
78. Nikolas Agrafiotis in plaats van Troy Parrott
78. Ian Smeulers in plaats van Arthur Zagré
84. Noah Naujoks in plaats van Kiam Fitz-Jim
84. Richie Omorowa in plaats van Sven Nieuwpoort
97. Mimeirhel Benita in plaats van Couhaib Driouech
Keuken Kampioen Divisie
Vrijdag 28 maart, 2025
20:00, Van Donge & De Roo Stadion
Tickets
Keuken Kampioen Divisie
Vrijdag 4 april, 2025
20:00, Stadion De Geusselt
Tickets
Keuken Kampioen Divisie
Vrijdag 11 april, 2025
20:00, Van Donge & De Roo Stadion
Ticketsvr 14 maart 2025
In een koud Eindhoven treedt Excelsior met Pascal Kuiper onder de lat aan tegen FC Eindhoven.…
Lees meerdo 13 maart 2025
Na de thuiszege op FC Den Bosch staat er weer een nieuwe speelronde voor de deur.…
Lees meer