We hervatten de Eredivisie zaterdag met de uitwedstrijd tegen het nog ongeslagen PSV. De aftrap is het Philips Stadion in Eindhoven is om 21:00 uur. Kan Excelsior zaterdag, net als in 2015, stunten door met een punt (of meer) te vertrekken uit Eindhoven? Een vooruitblik op dit lastige duel met het eerste elftal feiten van 2024.
1. Excelsior Rotterdam presteert met 17 punten uit 16 wedstrijden vrijwel gelijk aan de afgelopen zes Eredivisieseizoenen, waarin het puntengemiddelde in deze fase gemiddeld op 16,4 ligt. Vorig seizoen hadden de Kralingers één punt minder.
2. PSV leed, net als in het seizoen 1987-1988, geen puntenverlies in de eerste zestien wedstrijden. De koploper is één zege verwijderd van het eigen Eredivisierecord van 17 overwinningen vanaf de seizoenstart.
3. PSV is 32 wedstrijden ongeslagen (W28 G4), de langste huidige reeks van alle clubs in de Eredivisie. Excelsior is met 9 wedstrijden zonder zege juist de club die het langst wacht op een overwinning (G5 V4).
4. Desondanks leed dit seizoen alleen de huidige top-vier minder nederlagen dan Excelsior (5). Het kwam pas vier keer eerder voor dat de Kralingers na zestien wedstrijden in bijna 70 procent van de wedstrijden ongeslagen bleef, voor het laatst in 2014-2015.
5. De Eindhovenaren (56 doelpunten) waren alleen productiever in de seizoenen 1987-1988 (66) en 2018-2019 (57) en kregen nog nooit minder tegengoals dan de huidige zes. Excelsior is met 27 doelpunten, net als in het seizoen 1979-1980 bezig aan het meest productieve seizoen.
6. Excelsior won in de Eredivisie alleen op 30 oktober 1971 bij PSV, toen het 2-1 werd door twee treffers van Jan Coenen. De overige ontmoetingen resulteerden in drie puntendelingen en negentien Eindhovense zeges.
7. Vorig seizoen, op 8 april 2023, won PSV mede door drie doelpunten in het laatste kwartier, met 4-0. Excelsior behaalde op 17 oktober 2015 voor het laatst een punt in Eindhoven, dankzij een doelpunt in blessuretijd van Nigel Hasselbaink.
8. Jerdy Schouten was in het seizoen 2018-2019 speler van Excelsior (34 wedstrijden, 1 doelpunt). Als speler van het jaar vertrok de middenvelder naar het Italiaanse Bologna, om afgelopen zomer bij PSV weer terug te keren in Nederland.
9. Schouten werd dit seizoen de zesde speler die zowel voor Excelsior als PSV in actie kwam in de Eredivisie. Gino Coutinho, Adrian Fein, Daniel Guijo-Velasco, Carlo L’Ami en Jordy de Wijs gingen hem voor.
10. Vijf van de laatste tien keer dat Excelsior in de Eredivisie speelde tegen de koploper, was PSV de nummer één. Op 26 november 2017 kwamen de Kralingers voor het laatst tot scoren tegen de koploper van Nederland, toen PSV wederom de tegenstander was (1-2 verlies).
11. Excelsior kwam in de voorgaande Eredivisieseizoenen acht keer met een overwinning de winterstop uit (G5 V10), waarvan de helft in een schrikkeljaar. In 2022 zegevierde Excelsior in de eerste wedstrijd van het nieuwe jaar met 1-0 tegen FC Groningen.
Steun ons tegen PSV!
Reis aanstaande zaterdag met ons mee naar Eindhoven. Er zijn zowel bus- als autokaarten verkrijgbaar via onderstaande button. De bus vertrekt zaterdag om 18:30 uur vanaf het parkeerterrein van ons stadion.
vr 14 maart 2025
In een koud Eindhoven treedt Excelsior met Pascal Kuiper onder de lat aan tegen FC Eindhoven.…
Lees meerdo 13 maart 2025
Na de thuiszege op FC Den Bosch staat er weer een nieuwe speelronde voor de deur.…
Lees meer