“Politiek doe mee en steun ons, we moeten het samen doen!”. Het betaald voetbal investeert zelf vele tientallen miljoenen per jaar in veiligheid en handhaving in onze stadions. Dat is helaas niet altijd genoeg. Om bij ernstige ongeregeldheden nog effectiever te zijn, dringen wij aan op daadwerkelijke strafrechtelijke vervolging van daders. Net als in de ons omringende landen zoals bijvoorbeeld Engeland en Duitsland, waar daders vervolgd en gestraft worden, inclusief strafblad.

De clubs van de VriendenLoterij Eredivisie en Keuken Kampioen Divisie zijn het er unaniem over eens dat er bij ernstige ongeregeldheden strenger gestraft moet worden. De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg. Strafrechtelijke vervolging lijkt in het buitenland goed te werken.

Hierbij de oproep aan de overheid, politie en het openbaar ministerie om ook in Nederland daders strafrechtelijk te vervolgen.

Het structureel aanpakken van ernstige ongeregeldheden vereist een ketenaanpak. Deze incidenten staan niet op zichzelf, maar zijn een uiting van bredere maatschappelijke ontwikkelingen en gedrag dat ook buiten de stadions zichtbaar is. Alleen met een gezamenlijke aanpak van clubs, Eredivisie CV, Coöperatie Eerste Divisie, KNVB, politie, justitie en overheid kunnen we ervoor zorgen dat onze stadions veilig blijven.

Het betaald voetbal zegt: genoeg is genoeg. Politiek steun ons en doe mee. Samen maken wij het voetbal dan nog mooier!

Marc Boele (Coöperatie Eerste Divisie)
Jan de Jong (Eredivisie CV)

VriendenLoterij Eredivisie, Keuken Kampioen Divisie, ADO Den Haag, Ajax, Almere City FC, AZ, De Graafschap, Excelsior Rotterdam, FC Den Bosch, FC Dordrecht, FC Eindhoven, FC Emmen, FC Groningen, FC Twente, FC Utrecht, FC Volendam, Feyenoord, Fortuna Sittard, Go Ahead Eagles, Helmond Sport, HERA United, Heracles Almelo, MVV, NAC Breda, N.E.C. Nijmegen, PEC Zwolle, PSV, RKC Waalwijk, Sparta Rotterdam, Roda JC, SC Cambuur, sc Heerenveen, Telstar, TOP Oss, Vitesse, VVV-Venlo en Willem II.

Meer Nieuws

PODCAST

S4E4: 'Ik ben blij dat de transferwindow voorbij is'

di 15 september 2026

Heren

Excelsior in blessuretijd onderuit tegen FC Utrecht

zo 13 september 2026

Heren

Excelsior knokt zich naar punt in enerverend duel met NEC

wo 9 september 2026

Blijf op de hoogte

van al het nieuws rondom Excelsior.

Aanmelden

Aanschaffen

Vriendenloterij EredivisieESPNVriendenloterij