Dina Ahannach maakt de overstap naar Excelsior Vrouwen. De 19-jarige linksback komt over van Sparta Rotterdam, waar ze drie seizoenen speelde. Tevens is Dina international bij het Marokkaanse O20 elftal.

De gesprekken met technisch manager Yara Helderman en hoofdtrainer Marije Brummel gaven de doorslag: “Ik kreeg gelijk een warm gevoel. Ik had niet verwacht dat het gesprek zo zou lopen. De trainster had oprechte interesse. Ik kwam aan bij de kennismaking en ze had mij al geanalyseerd. Dat zijn de kleine dingen die het uiteindelijk maken.” De manier van trainen, hoe de meiden onderling met elkaar zijn en de connectie tussen staf en speelsters. Alles klopt gewoon.”

Technisch manager Yara Helderman: “Met Dina voegen we precies het profiel toe waar we nog naar op zoek waren. Ze is een linksbenige linksback die comfortabel is aan de bal en ook aanvallend belangrijk kan zijn. Daarnaast is Dina leergierig en heeft ze een sterke drive om zichzelf verder te ontwikkelen. Die combinatie van kwaliteiten en mentaliteit past goed bij wat wij zoeken binnen Excelsior.”

Het voetbal begon op haar derde, op het pleintje aan het Sumatraplantsoen in Amsterdam-Oost. Op haar vijfde ging ze naar Zeeburgia, waar ze opgroeide met Salma Dannoun, die deze zomer ook naar Excelsior kwam. Na een jaar pauze en een seizoen bij AFC IJburg stapte ze op haar vijftiende over naar Sparta. Daar zat ze het eerste seizoen op de bank, tot ze in haar tweede jaar onverwacht als linksback werd opgesteld tegen PSV. “Vanaf toen heb ik alles op vijf gespeeld. Ik kan aanvallen als ik dat wil, als opkomende back. En het scheelt dat ik een linkspootje ben.”

Naast het voetbal werkt ze drie middagen per week als jongerenwerker. Via voetbal, tennis of padel komt ze in gesprek met jongeren met een moeilijke thuissituatie of gedragsproblemen. Daarnaast geeft ze groepslessen aan vrouwen en studeert ze. Vrije tijd is er weinig. Die gaat naar thuis: “Ik zie mijn ouders en familie al zo weinig, dus dat is een prioriteit.” De supporters van Excelsior hoopt ze snel te zien: “Lekker veel supporters. We gaan er het beste van maken voor ze.”
Het doel voor dit seizoen is duidelijk. “Marije Brummel zei: we spelen om te winnen en we willen de Eredivisie weer in. Dat is het doel.” Voor zichzelf legt ze de lat op de training: “Het maximale uit mezelf halen, keer op keer. Al verliezen we een wedstrijd, dan staan we er maandag weer om de volgende te winnen. Ik kies altijd het team boven mezelf. Maar voor mezelf wil ik echt elke dag weer wat leren.”

Meer Nieuws

Heren

Excelsior knokt zich naar punt in enerverend duel met NEC

wo 9 september 2026

Heren

Excelsior overtuigend langs Willem II in Tilburg

zo 6 september 2026

Vrouwen

Excelsior Vrouwen boekt overtuigende zege op Jong FC Twente

za 5 september 2026

Blijf op de hoogte

van al het nieuws rondom Excelsior.

Aanmelden

Aanschaffen

Vriendenloterij EredivisieESPNVriendenloterij